Eleman İhtiyacı Olmamasına Rağmen 2 Üniversite Öğrencisine İş Verdi!

Eğitimsever Ciğerci!

                Elbistan Sanayi Sitesinde damaktadı lezzetlerle hizmet veren Ciğerci Kardeşler Kebap Salonu, örnek bir davranışa imza atarak, personel ihtiyacı olmamasına rağmen okul harçlıklarını biriktirmek için çalışmak isteyen 2 üniversite öğrencine iş verdi.

                Ciğerci Kardeşler Kebap Salonu İşletmecisi ve Ustası Halis Hançer, tatil günlerinde eğitim ihtiyaçlarını biriktirmek için kendisinden çalışma isteğinde bulunan 2 öğrenciye kapılarını açtı. Personel ihtiyacı olmamasına rağmen, çalışmak ve eğitimleri için ailelerine yük olmak istemeyen öğrencilerin teklifini tereddütsüz olarak kabul eden Ciğerci Kardeşler Kebap Salonu İşletme Sahibi Halis Hançer, okuma ve çalışma azmine karşı duyarsız kalamayacağını ifade ederek, gelen istekleri geri çevirmediğini ifade etti.

                Örnek ve anlamlı bir davranış sergileyen İşletme Sahibi Halis Hançer, konu hakkında duygu ve düşüncelerini şu sözlerle dile getirdi:

                “Elbistan Sanayi Sitesinde işletmecilik yapıyorum. Yoğun ve tempolu geçen yaz aylarına hazırlık olarak tüm personel ihtiyacımızı karşıladık ve sezona başladık. Bir gün arka arkaya iki genç geldi ve üniversite öğrencisi olduklarını, yaz tatilinde çalışmak istediklerini ifade ederek, hem para biriktirmek, hem harçlıklarını çıkarmak hem de ailelerine yük olmamak için çalışmak istediklerini söylediler.

                Gençlerin bu düşüncelerine karşı duyarsız kalmak istemedim. Personel ihtiyacımız olmamasına rağmen tekliflerini kabul ettim. Her alanda olduğu gibi iş dünyasında da paylaşmanın güzel değerlerini birlikte yaşıyoruz. Karınca gibi de çalışıyorlar. Karşılıklı memnuniyet içinde hepimizde ekmeğimizi paylaşıyoruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.